Kontakt

465 519 844

TŘÍDÍTE JEDLÝ OLEJ?

Vánoční období je neodmyslitelně spojeno s výborným jídlem. Ať už na štědrovečerní tabuli smažíte rybu, kuře nebo bílé klobásky jistě při tom spotřebujete nemalé množství oleje či tuku. Ve fritéze nebo na pánvi ho každoročně použijeme několik litrů a pak přemýšlíme co s ním. Do odpadkového koše? Do toalety? Správná odpověď je za c). Do kontejneru na sběr oleje! V Ústí nad Orlicí se nachází ve Sběrném dvoře. Je to skutečně jednoduché, olej slijete do plastové lahve a až půjdete vyhodit odpad ze sklepa, půdy, komory nebo povezete pytle na tříděný odpad, vezměte plnou láhev oleje s sebou na Sběrný dvůr.

Proč je vlastně užitečné olej třídit a nevylévat do kanalizace? Odpadní oleje a tuky způsobují v odpadní síti poměrně značné škody. Nejenom z pohledu ucpání, ale i při nátoku odpadní vody do čistírny, kde tuky zanášejí hrubé přečištění. Tříděním oleje přispějete k ochraně životního prostředí, ale i k ochraně kanalizační sítě a technologickému zpracování vod. Jedlé tuky a oleje se recyklací stávají hodnotnou surovinou pro výrobu mazacích, technických olejů, výrobu biopaliv 2. generace a letadlového paliva.

Přispějte k ochraně vody a životního prostředí. Je to tak jednoduché. Připojte se k lidem, kteří vědí, jak správně zlikvidovat použitý olej z domácnosti.

Děkujeme a přejeme krásně vypečené Vánoce. 😊

Městská společnost TEPVOS

Přihlaste se!

Jednou týdně Vám pak dorazí do e-mailové schránky souhrn posledních aktualit. Nic už Vám tak neuteče.