Kontakt

465 519 844

Podporujeme úspěšného reprezentanta v plavání s hendikepem

Již druhým rokem vytváří Městská společnost TEPVOS zázemí pro trénink v Krytém plaveckém bazénu a v Aquaparku plavci s kombinovaným těžkým mentálním postižením Janu Holubovi. Jedná se o úspěšného účastníka MČR v plavání tělesně postižených plavců (kategorie S14 a SB14), který se na závodech mentálně postižených pravidelně řadí mezi Českou plaveckou špičku. V lednu byl oceněn v anketě Nejlepší sportovec roku v kategorii sportovců s handicapem.

Jan od září 2019 pravidelně startoval na závodech Československého poháru tělesně postižených s mezinárodní účastí, kde se pravidelně umisťoval do 10. místa, aby v celkovém pořadí obsadil 18. místo mezi 156 závodníky (mezi muži 10.).

Na MSR tělesně postižených v Bratislavě a na MČR tělesně postižených v Brně v obsadil 4. místo na 200 m VZ. Na závodu Československého poháru tělesně postižených skončil na 3. místě na 200 m VZ.

Od února letošního roku je Jan registrovaný do třídy II-3 (plavci s autismem) k mezinárodním soutěžím, kde je zatím jako jediný sportovec v této skupině v ČR. Janovi se podařilo vyplavat limity pro tuto třídu ve všech vypsaných disciplínách pro ME v Ruském Saransk, kde měl v červnu 2020 reprezentovat ČR, avšak tyto závody se kvůli Covid-19 bohužel nekonaly.

Přestože se vzhledem k omezení Covid-19 většina závodů zrušila, nebo přesunula na podzim letošního roku, Jan se aktivně připravuje na další závody a minimálně 15-20 hodin týdně trénuje.

Jsme rádi, že můžeme podporovat tohoto nadaného plavce a přejeme mu spoustu dalších sportovních úspěchů.