Kontakt

465 519 844

Likvidace plevele horkou vodou

Herbicidy patří mezi nejúčinnější a také nejlevnější prostředky na hubení plevele. Jejich použití však není šetrné k životnímu prostředí. Úsek Komunální služby městské společnosti TEPVOS směřuje, nejen v této oblasti k ekologičtějším metodám, a proto budeme v letošním roce ve vybraných lokalitách (u panelových domů, mateřských i základních škol či dětských hřišť) nově likvidovat plevel za pomoci horké vody. K tomuto účelu zakoupil horkovodní vysokotlaký stroj, který je schopný ohřát vodu až na 90°C. Smáčení rostliny horkou vodou (více než 65°) má za následek rozpad její buněčné struktury. Díky tomu odumře nejprve nadzemní část rostliny a při opakovaném použití i kořenový systém.

Výhodou tohoto stroje je i to, že se dá využít například na čištění odpadkových košů, kontejnerů a zvonů na tříděný odpad, autobusových zastávek, náhrobních kamenů apod.

Při této metodě likvidace plevele je nutná pečlivá a pomalá aplikace, proto jsou mnohem vyšší náklady, než při použití herbicidů.  Jsme ale přesvědčeni, že ekologický přístup převáží i tato negativa. Více informací o údržbě zeleně a likvidaci plevele najdete ZDE.

TEPVOS – úsek Komunální služby

Přihlaste se!

Jednou týdně Vám pak dorazí do e-mailové schránky souhrn posledních aktualit. Nic už Vám tak neuteče.