Kontakt

465 519 844

Výměna parkovacích automatů

V průběhu měsíce září, po sedmi letech provozu, zajistí společnost TEPVOS výměnu všech současných parkovacích automatů na území města. Budou instalovány nové, modernější automaty, které jsou v současné době běžně používané v mnoha jiných městech.

S touto výměnou dojde i ke změně v obsluze ze strany uživatelů. Hlavní změna bude spočívat v nutnosti zadávání SPZ v prvním kroku při volbě platby v automatu. Důležité tedy bude znát SPZ parkovaného vozu, bez níž nebude možné transakci uskutečnit.  Řidiči, kteří se s těmito automaty ještě nesetkali se nemusejí této novinky obávat. Platbou je provedou pokyny na displeji automatu.

Další změnou je ukončení možnosti platit parkovné Městskou kartou, kdy nové automaty tuto technologii již nepodporují. Oproti tomu bude možné platit parkovné, kromě běžným způsobem v hotovosti i bankovní kartou, hodinkami a dalšími bezkontaktními metodami.

Kontrolu úhrady parkovného bude i nadále provádět Městská policie na základě zadané SPZ, řidič se tedy nebude muset vracet k vozu, aby umístil parkovací lístek za sklo. Současně však zůstane zachován tisk parkovacího lístku a bude tak možné prokázat úhradu v případě, že řidič udělá při zadávání SPZ chybu. Občané se nemusí obávat postihu v případě překlepu při jejím zadávání.

Instalace nových automatů proběhne v období 20. 9. – 24. 9. 2021, kdy současně začne zkušební provoz. Do plného provozu pak budou uvedeny od 1. 10. 2021, kdy začne platit nové nařízení Rady města k městskému parkovacímu systému.  

Na webu a FB Města Ústí nad Orlicí, na webu a FB společnosti TEPVOS budou zveřejňovány aktuální informace o realizaci a bude připraveno informační video s návodem k obsluze parkovacích automatů. Děkujeme, že nás sledujete a věříme, že tyto informace přispějí k hladkému průběhu výměny automatů a jejich bezproblémové obsluze uživateli.  

Městská společnost TEPVOS

Přihlaste se!

Jednou týdně Vám pak dorazí do e-mailové schránky souhrn posledních aktualit. Nic už Vám tak neuteče.