Kontakt

465 519 844

Otevíráme Re-Use centrum v Ústí nad Orlicí

Ve sběrném dvoře v Ústí nad Orlicí je od 10. 6. 2022 otevřeno Re-Use centrum. Je otevřeno ve stejném čase jako sběrný dvůr. Funkční a čisté věci mohou zde zdarma uložit obyvatelé města. Odnést si je může zdarma kdokoliv. To, co jeden nepotřebuje, druhému poslouží.

Z důvodu omezeného prostoru je možné přijímat jen některá zařízení a vybavení domácnosti (např. keramické, porcelánové i skleněné nádobí, hrnce, plechy na pečení, talíře, hrníčky apod.), domácí dekorace (např. obrazy, rámy, vázy, květináče, mechanické domácí pomůcky atd.). Také dětské kočárky, podsedáky a autosedačky, dětské hračky (mimo textilní výrobky). Sportovní vybavení (brusle, lyže, koloběžky, jízdní kola apod.). Mediální produkty (CD, DVD, videokazety, knihy, časopisy), hodiny a budíky, kufry a tašky, mechanické nářadí, elektrické nářadí a drobné elektrospotřebiče (napětí max. do 24V), nečalouněný menší nábytek (zejména židle, stolky, poličky). O uložení rozhoduje obsluha sběrného dvora.

Z kapacitních, bezpečnostních a hygienických důvodů Re-Use centrum nepřijme elektroniku (napětí nad 24V), elektrozařízení, čalouněný a rozměrnější nábytek (sedací soupravy, křesla, skříně atd.), matrace a peřiny, oblečení a obuv, stavební materiály, zvířecí hračky a pelechy.

Věříme, že obyvatelé Ústí nad Orlicí v Re-Use centru uloží to, co nepotřebují a poslouží jim to, co tam někdo nechal. Každý z nás může přemýšlet o tom, jestli věc, kterou už nepotřebuje musí vyhodit nebo ji může využít někdo jiný. Vše se časem stane odpadem. Je na nás, kolik toho odpadu bude.

Podrobné informace najdete ZDE.

TEPVOS – úsek Komunální služby

Přihlaste se!

Jednou týdně Vám pak dorazí do e-mailové schránky souhrn posledních aktualit. Nic už Vám tak neuteče.